Лудогорец победи Берое с 3:1 в мач от 27-ия кръг на Efbet лига и стана шампион на България за рекорден десети път, подобрявайки досегашното постижение на ЦСКА от девет поредни трофея (1954- 1962 г.). Серията на разградчани е уникална и за Европа, като в момента няма друг отбор, който през този сезон да може да се похвали с това.

Шампанско в Разград! Лудогорец празнува Десетата ВИДЕО + СНИМКИ

Срещата започна вихрено за домакините, които имаха претенции за дузпа, а топката на два пъти срещна гредата на старозагорци.

Между 30-ата и 35-ата минута ВАР се намеси решаващо на два пъти и първо призна първоначално отменен гол на Десподов (1:0), а след това накара рефера Драгомир Драганов да отсъди дузпа, от която Берое изравни (1:1).

В началото на втората част Лудогорец за пореден път удари гредата на вратата на гостите след шут на Ману, а в следващия четвърт час играта се поуспокои. Удар на резервата Кешерю даде тон за по-опасна игра от страна на домакините, а Кирил Десподов можеше да реши всичко в 71-ата минута, но пропусна.

Разградчани си осигуриха успеха само за пет минути с попадения на резервите Доминик Янков (79' за 2:1) и Клаудиу Кешерю (84') за крайното 3:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 3:1
1:0 Кирил Десподов (30'), 1:1 Гаюс Макоута (37'), 2:1 Доминик Янков (79'), 3:1 Клаудиу Кешерю (84')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Кирил Десподов стреля към вратата на Берое, топката се удари в ръката на Теди Мезаг, но реферът даде знак играта да продължи.
4'  ДВЕ ГРЕДИ за Лудогорец! Топката срещна напречния стълб на два пъти, след удар на Текпетей, а след това и след опит на защитник на гостите да изчисти.
18'  Бомбен удар на Текпетей, но Ганев успява да я отбие в краката на свой съотборник, който я прати далеч от наказателното поле.
24' Още една възможност за Лудогорец! Десподов се измъкна и стреля, но Ганев отново се справи.
26' Шанс и за Берое! Лебон получи топката вляво, влезе в наказателното поле и стреля, но твърде слабо.
30'  ГОООЛ за Лудогорец! Десподов се озова зад гърба на отбраната на съперника, преодоля вратаря и насочи топката във вратата. Попадението първоначално бе отменено, но след намесата на ВАР, реферът го призна.
35'  ДУЗПА за Берое! Алиун Фал насочи топката в ръката на Вердон, който беше на близко разстояние от съперника, но с протегната ръка. Реферът прегледа положението с ВАР и взе решение.
37'  ГОООЛ на Гаюс Макоута от бялата точка.
45' Опасност пред вратата на Берое! Десподов центрира, Ганев увисна, Жозуе Са стреля с глава, но над вратата.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ГРЕДА за Лудогорец! Елвис Ману стреля по диагонала, но топката се отби от левия страничен стълб.
65' Разбъркване в наказателното поле на Берое, Кешерю стреля, но топката се отби в Каули и напусна терена.
71'  Невероятен пропуск на Десподов! Нападателят остана сам срещу вратаря, но Ганев успя да отклони топката и тя премина покрай вратата му.
79'  ГООООЛ за Лудогорец! Резервата Доминик Янков се разписа за 2:1, след като овладя топката, залъга защитник и я прати в горния ляв ъгъл на Ганев.
84'  ГООООЛ за Лудогорец! Десподов беше изведен отлично и пусна към Кешерю, който вкара за 3:1 на празна врата.
87'  Страхотен шанс за Лудогорец! Десподов остана сам срещу Ганев, но вратарят го спря.
90+3' Край на мача!

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 10. Елвис Ману (60  28. Клаудиу Кешерю ), 11. Кирил Десподов  (88  19. Пиерос Сотириу), 24. Оливие Вердон , 25. Стефан Баджи (88  7. Алекс Сантана), 32. Жосуе Са, 37. Бърнард Текпетей (70 ​ 22. Жордан Икоко) , 88. Вандерсон (70  64. Доминик Янков ), 95. Каули Оливейра
Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев
Треньор: Валдас Дамбраускас

БероеБЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута  , 11. Алиун Фал, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 22. Октавио (75  94. Илиян Стефанов) , 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо (75  9. Мартин Камбуров)
Резерви: 1. Християн Василев, 2. Джунейт Али, 7. Димо Бакалов, 15. Георги Динков, 23. Кукула
Треньор: Петър Колев

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Драгомир Драганов