Лудогорец U17 спечели бронзовите медали в първенството на Елитната юношеска група до 17 години, след като писа шестица (6:0) на Локомотив в Пловдив. Момчетата на Петър Пенчев изиграха много силен пролетен полусезон, през който записаха 12 победи, 2 равенства и само 1 загуба.

Срещу "смърфовете", "орлите" вкараха два гола през първата част, като техни автори станаха Георги Бабалиев и Петър Караангелов, съответно в 25-ата и 30-ата минута. През втората част резултатът набъбна до 6:0 след попадения на Георги Бабалиев в 49-ата, Петър Георгиев в 61-ата, Преслав Петков в 68-ата и Пламен Стоянов в 72-ата минута.

"Поздравявам момчетата за чудесното представяне през пролетния полусезон. Статистиката ни е достатъчно красноречива. Още по-важно от добрите резултати е израстването в играта, което показаха всички. Вярвам, че момчетата имат още по-големи възможности и ще докажат това следващия сезон", коментира Петър Пенчев.

Срещу Локомотив (Пловдив) Лудогорец U17 игра в състав: Петър Александров, Антониян Харалампиев, Алекс Луканов, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Кирил Янакиев, Велислав Минков, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Георги Бабалиев, Владислав Найденов (Николай Георгиев, Преслав Петков, Пламен Стоянов, Веселин Николаев).