ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха срещата в Разград Катето и Зравко от "Ритон" в четвъртия кръг на играта Ефбет лига – ТУК!

Лудогорец победи ЦСКА с 2:1 у дома в дербито на 13-ия кръг на Efbet лига и няма загуба от "червените" в осми шампионатен мач.

"Червените" започнаха с трима бранители на терена, а срещата в Разград започна отворено. Двата тима създадоха по една добра възможност в първите пет минути, а Лудогорец успя да поведе преди да са изминали десет минути от мача.

Рик Джонатан проби по лявото крило и пусна успореден на голлинията пас към Матиас Тисера, който отблизо не сгреши за 1:0.

Малко след това Кирил Десподов имаше възможност да стреля към вратата на ЦСКА, но топката премина встрани.

В средата на полувремето играчите на ЦСКА поискаха дузпа за предполагаема игра с ръка на Нонато, но реферът Георги Кабаков даде знак играта да продължи.

След малко повече от половин час игра "червените" пропуснаха най-доброто си положение от началото на двубоя, Маурисио Гарсес стреля с глава отблизо, но вратарят на Лудогорец спря топката пред голлинията.

Минути преди края Жираир Шегоян  създаде напрежение пред вратата на разградчани, но Серджио Падт отби топката.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Второто полувреме продължи да бъде динамично и наситено с опасности и в рамките на първите пет минути двата отбора пропуснаха по едно положение.

"Армейците" пропуснаха страхотно положение в 55-ата минута, в която Амос Юга изведе Браян Морено, но Падт изби в корнер. След него Юга се разписа за 1:1.

Минути след гола Браян Морено пропусна много добра възможност да изведе тима си напред, но не уцели вратата.

Няколко минути след това Лудогорец имаше претенции за дузпа след борба за топката между Амос Юга и Текпетей, но съдията Георги Кабаков не видя нарушение на правилата.

Четвърт час преди края Жираир Шегоян стреля много опасно от фаул, но покрай гредата.

Лудогорец успя да поведе малко повече от десет минути преди края с първия гол за тима на Якуб Пьотровски. Той получи топката в 78-ата минута след центриране отляво на Дени Групер и я прати във вратата за 2:1.

До края Жираир Шегоян, Игор Тиаго и Текпетей пропуснаха да променят крайния резултат.

С победата Лудогорец зае на втора позиция с точка по-малко от лидера ЦСКА 1948, който е с два мача повече. ЦСКА е на трето място с 25 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 2:1
1:0 Матиас Тисера (9'), 1:1 Амос Юга (56'), 2:1 Якуб Пьотровски (78')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя в Разград.
2'  Първа добра възможност в мача! Дени Групер опита удар към вратата на ЦСКА, Тисера дебнеше на далечната греда и протегна крак, но не стигна до топката.
4'  Шанс за ЦСКА! Браян Морено получи на няколко метра от вратата и опита удар от малък ъгъл, но твърде неточно.
9'  ГООООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан проби отляво и намери непокрития Матиас Тисера, който не сгреши за 1:0.
17'  Добра възможност за Кирил Десподов, който от 11 метра стреля встрани.
22' Претенции на ЦСКА за игра с ръка на Нонато след корнер на Шагоян! Реферът и ВАР не видяха нищо нередно.
34'  Много добра ситуация а ЦСКА! Гарсес стреля с глава след центриране от фаул, но Падт спря топката малко преди голлинията.
43'  Още един шанс за ЦСКА! Жираир Шегоян стреля от фаул, но Падт внимаваше и отби с крак.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49'  Чудесна възможност за Лудогорец! Двама от домакините се озоваха срещу един бранител на ЦСКА, но той успя да пресече паса им един към друг.
50'  Хубав удар на Станислав Шопов към вратата на Лудогорец, но топката минава покрай гредата.
53' Маурисио Гарсес стреля с глава към вратата на разградчани, но Падт улови.
55'  Страхотна възможност за ЦСКА! Браян Морено получи топката след изчистване на Юга, напредна и стреля, но Падт изби в корнер.
56'  ГОООЛ за ЦСКА! Амос Юга засече топката в мрежата след центриране и изравни резултата.
60' Дени Групер шутира от дистанция, но над вратата.
63'  Какъв шанс за ЦСКА! Браян Морено изскочи в наказателното поле на Лудогорец след центриране отляво, но не уцели вратата.
69'  Претенции за дузпа от страна на Лудогорец след сблъсък между Текпетей и Амос Юга в наказателното поле на ЦСКА! Георги Кабаков не видя нарушение.
73' Удар на Дюкенс Назон към вратата на Лудогорец, но над напречната греда.
76' Много хубав удар на Жираир Шегоян от фаул, но топката преминава покрай гредата.
78'  ГОООЛ за Лудогорец!  Якуб Пьотровски получи топката в наказателното поле след центриране отляво и я насочи в долния ляв ъгъл на Бусато за 2:1.
88'  Жираир Шегоян отправи опасен удар в далечния ъгъл, но Падт за пореден път спаси.
90+3'  Какъв шанс за Лудогорец! Игор Тиаго и Текпетей пропуснаха да отбележат трети гол!
90+3' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пьотровски , 10. Матиас Тисера  (58  37. Бърнард Текпетей ) , 11. Кирил Десподов (68  9. Игор Тиаго), 14. Дени Групер  (84  32. Игор Пластун), 16. Аслак Фон Витри , 20. Нонато (84 90. Спас Делев) , 24. Оливие Вердон, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра (61'  23. Мануел Шоу)
Резерви: 12. Симон Слуга, 82. Иван Йорданов
Треньор: Анте Шимунджа

ЦСКА СофияЦСКА: 1.Густаво Бусато, 2. Юрген Матай , 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон , 21. Амос Юга , 7. Джонатан Лидсет, 8. Станислав Шопов (81' 17. Бисмарк Чарлс), 27. Маурисио Гарсес, 23. Жираир Шегоян (8911. Лазар Туфегджич) , 28. Браян Морено (70  9. Дюкенс Назон)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 26. Марселино Кареасо
Треньор: Саша Илич

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия