Лудогорец победи Дунав с 5:1 у дома в последен двубой от 24-ия кръг на родното футболно първенство и последен мач у нас с публика по трибуните заради разпоредбите, свързани с опасността от разпространение на коронавируса.

Срещата започна страхотно за гостите от Русе, които се възползваха от груба грешка на вратаря на разградчани Владислав Стоянов и откриха резултата още в петата минута. От 13-ата до 39-ата обаче Лудогорец диктуваше събитията на терена и отвърна на предизвикателството с 4 попадения, дело на Чибота, Марселиньо и Кешерю (2).

Winbet - победата е емоция! (18+)

Головата фиеста от първата част обаче приключи до почивката и през втората феновете  видяха само едно попадение, дело на Жоржиньо в 80-ата минута, макар Тауата и Чибота също да имаха възможности.

Лудогорец успя да се възползва от равенствата на Локомотив (Пловдив) (1:1 с Витоша) и Левски (0:0 с Ботев Враца) и вече води пред преследвачите си с 9 точки, като "зелените" са с мач по-малко.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 5:1
0:1 Долапчиев (5), 1:1 Чибота (13), 2:1 Кешерю (30), 3:1 Марселиньо (32), 4:1 Кешерю (39), 5:1 Жоржиньо (80)

По-интересното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
5'  ГОООЛ за Дунав! Владислав Стоянов опита да подаде топката към свой съотборник, но я прати в главата на Григор Долапчиев, след което тя се озова в мрежата му за 1:0.
13'  ГОООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота изравнява резултата с удар под гредата от няколко метра (1:1).
30'  ГОООЛ за Лудогорец! Марселиньо намери Тауата по лявото крило, а той подаде към Кешерю около точката на дузпата за 2:1.
32'  ГОООЛ за Лудогорец! Марселиньо бележи за 3:1 отблизо, след като защитник на Дунав върна неумело топката и затрудни вратаря си максимално, за да може топката да се озове в краката на бразилеца с български паспорт.
39' ГОООЛ за Лудогорец! Клаудиу Кешерю получи топката от Чибота и от около 10 метра фронтално срещу вратата я вкара за 4:1.
45' Край на първата част.
46' Начало на втората част.
62' Тауата получи хубав диагонален пас и стреля, но вратарят на Дунав се справи.
75' Добра възможност за Чибота, но ударът му мина покрай вратата.
80'  ГОООЛ за Лудогорец! Резервата Жоржиньо бележи за 5:1, след като беше изведен сам срещу вратаря.
90+2' Край на срещата.

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 27.Владислав Стоянов, 6.Талеб Тауата, 11.Станислав Манолев, 13.Мавис Чибота  ( 7.Димо Бакалов), 18.Светослав Дяков, 21.Драгош Григоре, 25.Стефан Баджи, 28.Клаудиу Кешерю , 30.Козмин Моци, 84.Марселиньо , 95.Каули Соуса ( 17.Жоржиньо )
Резерви: 33.Ренан Сантос, 10.Якуб Швиерчок, 20.Серкан Юсеин, 22.Джордан Икоко, 90.Рафаел Форстър

Dunav RuseДУНАВ: 33.Хуго Гумиеро, 5.Любен Николов, 29.Росен Колев, 22.Михаил Милчев, 23.Митко Митков, 8.Свилен Щерев, 7.Ивайло Лазаров, 4.Петко Цанков, 99.Стефан Христов ( 17.Митко Русанов), 45.Григор Долапчиев , 94.Юлиан Ненов
Резерви: 21.Винченцо Ангелов, 77.Симеон Иванов, 6.Мерт Тасим, 2.Преслав Папарков, 9.Борис Димитров, 16.Константин Митев

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Георги Николов