Лудогорец победи Славия с 2:0 като гост в мач от 15 кръг на efbet Лигата и с петия си пореден успех в първенството се върна на върха на класирането.

За „орлите“ това беше първа победа в „Овча Купел“ от повече от три години. За последно разградчани спечелиха като гост на „белите“ на 9 септември 2017 г. - 4:0.

Гостите имаха повече положения за гол през първото полувреме, но ударите на Кирил Десподов, Мавис Чибота и Каули или минаваха над вратата, или бяха уловени от Светослав Вуцов. В 24-ата минута удар на Десподов от фаул се отби от напречната греда на вратата на Славия.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Още в началото на второто полувреме Лудогорец беше близо до откриване на резултата, но Филип Антовски с глава изби пред голлинията след удар на Чибота. В 65-ата минута шампионите все пак стигнаха до гол. Клаудио Кешерю, който се появи в игра само три минути по-рано, се разписа с глава след центриране на Кирил Десподов от корнер.

В следващите десет минути Светослав Вуцов направи две отлични спасявания, парирайки удари на Доминик Янков и Кирил Десподов. В 82-ата минута младият страж обаче нямаше шанс. Топката за втори път попадна във вратата му, тъй като след далечен удар на Алекс Сантана описа интересна парабола и вратарят на „белите“ не успя да избие въпреки отчаяния си опит да предотврати попадението.

С този успех Лудогорец събра актив от 32 точки и се върна на върха на класирането с 32 точки, две повече от Локомотив (Пловдив). Шампионите обаче имат и два мача по-малко. Славия пък е на последното 14-о място с 9 точки. „Белите“ изостават на една точка от Етър, но „болярите“ са изиграли една среща повече.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

СЛАВИЯ – ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Клаудио Кешерю (65), 0:2 Алекс Сантана (82)

Славия: 13.Светослав Вуцов, 4.Петър Патев , 55.Андреа Христов, 38.Милен Гамаков, 19.Филип Антовски, 70.Драгош Фиртулеску (59-71.Емил Стоев), 10.Янис Карабельов (73-22.Дарко Тасевски ), 77.Георги Вълчев (59-73.Венцислав Бенгюзов), 20.Филип Кръстев, 11.Радослав Кирилов, 8.Димитър Рангелов (68-9.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Георги Петков, 73.Венцислав Бенгюзов, 22.Дарко Тасевски, 71.Емил Стоев, 3.Ертан Томбак, 9.Калоян Кръстев, 17.Радослав Терзиев
Треньор: Александър Тарханов

LudogoretsЛудогорец: 23.Пламен Илиев, 3.Антон Недялков, 24.Оливие Вердон , 32.Жосуе Са ​, 4.Сисиньо, 7.Алекс Сантана  (87-12.Абел Анисе), 18.Светослав Дяков, 95.Каули (62-64.Доминик Янков), 11.Кирил Десподов (78-10.Елвис Ману), 13.Мавис Чибота (87-37.Бърнард Текпетей), 81.Димитър Митков (62-28.Клаудио Кешерю ),
Резерви: 27.Владислав Стоянов, 5.Георги Терзиев, 10.Елвис Ману, 12.Абел Анисе, 28.Клаудиу Кешеру, 37.Бърнард Текпетей, 64.Доминик Янков
Треньор: Станислав Генчев

София, „Славия“
Съдия: Драгомир Драганов

Най-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
11 -  Кирил Десподов се озова сам на чиста позиция в зоната за изпълнение на дузпа, но ударът му мина над вратата на Славия
18 - Каули стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда
24 -  ГРЕДА! Десподов стреля от фаул от около 25 метра, но топката се отби от напречната греда на вратата на Светослав Вуцов
44 -  Мавис Чибота стреля от воле от наказателното, но право в ръцете на Светослав Вуцов
45 - Удар на Фирцулеску от фаул, но топката минава над вратата на Лудогорец
45+1 - Край на първото полувреме
-------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
48 -  Филип Антовски изби от голлинията на Славия след удар на Мавис Чибота от наказателното поле
52 - Далечен удар на Димитър Рангелов, но право в ръцете на Пламен Илиев
56 - Удар на Гамаков от фаул, топката минава над вратата на Лудогорец
60 - Десподов стреля към вратата на Славия от наказателното поле, но топката минава над напречната греда
65 -  ГООЛ! Появилият се преди три минути в игра Клаудио Кешерю се разписа с глава след центриране на Кирил Десподов от корнер
72 -  Светослав Вуцов с отлична намеса спря удара на озовалия се срещу него Доминик Янков
76 -  Нова добра изява на Вуцов, който изби силен диагонален удар на Десподов
82 -  ГОЛ! Алекс Сантана отправи далечен удар извън наказателното поле. Топката рикошира в гърба на Милен Гамаков и с интересна парабола заблуди Вуцов. Вратарят на Славия все пак успя да са намеси, но не успя да предотврати попадането на топката в мрежата
90+3 - Край на мача

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;   - смяна;  - опасно положение