Лудогорец презими Левски в голямото дерби на петия кръг от Първа лига. Шампионите постигнаха минимална победа с 1:0 на "Хювефарма Арена". Кайо Видал се превърна в герой за "орлите", отбелязвайки единственото попадение в 85-ата минута.

Двубоят ще се запомни и с рекордната посещаемост от "сините" фенове, които бяха около 3000. Нещо, с което никой друг отбор не може да се похвали при гостуванията си в Разград.

Още в 5-ата минута Кайо Видал беше първият от двата отбора, който пробва късмета си с удар към една от двете врати. За щастие на гостите от столицата топката мина встрани. 4 минути по-късно Аслак Фон Витри също стреля към Пламен Андреев, но "синия" вратар изби.

В 12-ата минута титулярният вратар на Серджо Падт трябваше да напусне терена и беше заменен принудително.

Към края края на полувремето Джавад Ел Джемили нанесе първия удар към вратата на разградчани, но той беше изключително неточен.

Втората част започна с натиск на Левски. В 50-ата минута Марин Петков проби отляво, топката стигна до Алекс Петков, който шутира от близко разстояние но стража на домакините спаси. Малко след това Алдаир намери с хубаво подаване на десния фланг Мустаха Сангаре, който преодоля много лесно Диниш Алмейда, финтирайки го между краката, след което напредна, влезе в наказателното поле, но се позабави с решението си. Все пак, французинът съумя да върне топката за връхлитащия Алдаир, който бе непокрит. Португалският бек, обаче, също се забави много с удара си в пеналтерията, който в крайна сметка беше блокиран именно от Алмейда.

В 65-ата минута се стигна до любопитна ситуация. Сон получи висока топка по дясното крило и отклони топката с глава към Кайо Видал, който се откъсна зад отбраната на Левски и понече дастреля с глава. Пламен Андреев обаче го изпревари и боксира. Георги Кабаков първоначално посочи бялата точка, но след това отсъди засада на бразилския футболист на "орлите".

5 минути преди края Лудогорец нанесе своя удар. Тогава Кайо Видал с хубав гол от границата на наказателното поле даде аванс за "орлите".

В третата минута от добавеното време Цунами беше близо до изравняването, но топката мина на сантиметри от вратата на домакините.

Така в класирането Левски продължава да е лидер с 12 точки, докато Лудогорец се изкачи до четвърто място с 9 пункта.

В следващия кръг футболистите на Станислав Генчев приемат Хебър, докато разградчани гостуват на Берое.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 1:0
Кайо Видал 1:0 (85')

Най-интересното по минути:
1' Начало на мача!
5' Кайо Видал с опасен удар към вратата на Левски, но топката мина встрани.
9' Аслак Фон Витри нанесе първия точен изстрел в мача, но Пламен Андреев изби.
25' Ел Джемили стреля от далечно разстояние, но топката прелетя високо над вратата.
----------------------------
45' Старт на второто полувреме!
48' Алекс Колев имаше чудесна възможност да отбележи от близко разстояние, но вратаря на Лудогорец спаси.
55' Мустафа Сангаре проби без да е притесняван от защитата на разградчани, върна към Алдаир, но последния се засуети, стреля към вратата но стража на домакините изчисти в корнер.
59' Рик Джонатан подаде опасно към Квадво Дуа, но опитът му беше неточен.
62' Фон Витри пробва своя шанс след изпълнение на пряк свободен удар, но неуспешно.
85' ГОЛ! Кайо Видал дава аванс за Лудогорец с хубав гол от далечно разстояние.

Лудогорец: 1. Серджо Падт  (14 - 39. Хендрик Бонман) – 16. Аслак Фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 15. Едвин Куртулуш, 17. Сон – 30. Педро Насери, 18. Ивайло Чочев – 11. Кайо Видал (88 - 90. Спас Делев) , 12. Руан Секо (67 - 20. Агибу Камара) , 7. Рик Джонатан (67 - 19. Георги Русев) – 9. Квадво Дуа (88 - 10. Матиас Тисера)

Резерви: 39. Хендрик Бонман – 8.  Тодор Неделев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 19. Георги Русев, 20. Агибу Камара, 24. Оливие Вердон, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Захари Сираков

Левски: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (К) – 21. Алдаир, 88. Марин Петков (63 - 97. Асими Фадига) , 8. Карлос Охене (63 - 30. Клеман Икена), 11. Джавад Ел Джемили (76 - 10. Асен Митков), 3. Майкон – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре (76 - 17. Евертон)

Резерви: 44. Матей Маркович – 4. Кристиан Макун, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Клеман Икена, 97. Асими Фадига

Треньор: Станислав Генчев

Разград, Стадион: „Хювефарма Арена

Главен съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Спас Делев; Карлос Охене, Клеман Икена