Лудогорец записа победа в неофициалния дебют на новия си треньор Валдас Дамбраускас. Шампионите надвиха с 2:1 сръбския Бачка Топола в турския курорт Белек, където са на подготовка.

В герой за "орлите" се превърна Бернард Текпетей, който вкара и двете попадения - в 7-ата и 36-ата минути. Точен за сръбския тим беше Станойев в 37-ата.

Мачът бе първи и за Младен Кръстаич начело на Бачка Топола, който миналия сезон завърши четвърти в първенството на западната ни съседка. Бившият национален селекционер на Сърбия пое отбора тази зима, след като беше предпочетен пред Златомир Загорчич, който за последно води Славия.

Лудогорец изигра мача с различни състави в двете полувремена, като определено по-добре се представиха футболистите преди почивката, когато паднаха и трите попадения.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Първото дойде в седмата минута. Икоко свали топката към Текпетей, който не остави шанс на вратаря на съперника - 1:0. Две минути по-късно Мавис Чибота пропусна да удвои. Отново той се оказа на голова позиция в 15-ата минута, но бранител на Бачка Топола блокира удара му.

В 22-ата минута Чибота застраши Ненад Филипович, който все пак успя да спаси. Малко след това и стражът на Лудогорец Ренан бе поставен под напрежение. Бразилецът обаче внимаваше и не позволи да му вкарат. Последваха нови два пропуска на сърбите.

"Орлите" успяха да стигнат до второ попадение в 36-ата минута, в което отново бяха замесени Текпетей и Икоко. Десният бранител пусна хубав пас в наказателното поле и Текпетей майсторски се разписа за 2:0.

Сърбите веднага намалиха изоставането. В 38-ата минута Станойев беше изпуснат от бранителите на Лудогорец, излезе сам срещу Ренан и промуши топката покрай него за 1:2.

За втората част Лудогорец излезе с изцяло нов състав. "Орлите" създадоха още няколко положения, но не успяха да вкарат нов гол. Кирил Десподов беше сред пропусналите да се разпишат във вратата на сръбския отбор.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЧКА ТОПОЛА (Сърбия) 2:1
1:0 Бернард Текпетей (7), 2:0 Бернард Текпетей (36), 2:1 Станойев (38)

ЛУДОГОРЕЦ (първд полувреме): Ренан, Оливие Вердон, Жосуе Са, Джордан Икоко, Димитър Илиев, Светослав Дяков-капитан, Алекс Сантана, Каули Оливейра, Клаудиу Кешеру, Бернард Текпетей, Мавис Чибота

ЛУДОГОРЕЦ (второ полувреме): Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Антон Недялков, Стефан Баджи, Иван Йорданов, Абел Анисе, Доминик Янков, Кирил Десподов, Димитър Митков