Лудогорец II победи Струмска слава (Радомир) с 3:1 в домакинския си мач от 13-ия кръг на Втора лига. В герой се превърна Жуниор Брандао, който заби хеттрик. Както е известно, бразилският таран все още очаква дебюта си за първия отбор на шампионите.

След победата с 4:1 над Етър преди дни наставникът на Лудогорец Антони Здравков каза, че Брандао ще изиграе поне още два мача във Втора лига, за да натрупа нужния опит. С хеттрика снощи 23-годишният нападател показа, че е готов да дебютира и в Първа лига. Припомняме, че през зимата "орлите" привлякоха Брандао от Атлетико Гоянензе.

На мача със Струмска слава снощи не падна гол през първото полувреме. Гостите от Радомир се бяха затворили в половината си, а "орлите" търпеливо търсеха удобен момент да нанесат своя удар. В началото на второто полувреме момчетата на Ради Здравков вдигнаха оборотите, като влизането в игра на Ерол Дост определено направи атаките по-опасни. Точно Дост подаде добре на Брандао в 66-ата минута и бразилецът откри резултата - 1:0.

В 85-ата минута таранът получи хубав пас зад гърба на защитата, напредна и технично копна топката над вратаря Коантар - 2:0. Брандао оформи своя хеттрик в 87-ата, когато отне топката и я насочи точно за 3:0.

Минута преди края на редовното време влезлият като смяна в състава на Струмска слава Хуан Калдерон нахлу в наказателното поле и след съприкосновение с Димитър Илиев главният съдия Георги Гинчев прецени, че има дузпа. След точното й изпълнение в 90-ата минута Димитър Петков отбеляза почетното попадение за отбора си.

Лудогорец II - Струмска слава (Радомир) 3:1
1:0 Брандао (66), 2:0 Брандао (85), 3:0 Брандао (87), 3:1 Димитър Петков (90-дузпа)

Лудогорец II: Васил Симеонов, Цветомир Панов, Тихомир Димитров, Преслав Петров, Димитър Илиев, Олег Димитров - кап, Мейл Махлангу (60 - Eрол Дост), Денислав Александров (86 - Мартин Милков), Ивайло Климентов (73 - Андриан Димитров), Жуниор Брандао, Доминик Янков

Струмска слава: Юго Коантар, Димитър Петков, Мартин Костов, Николай Николов (84 - Динко Динев), Илиян Попов, Борислав Николов - кап, Ерик Иванов, Любомир Танев, Христо Младенов, Христо Кирев, (61 - Кристиян Тасев), Александър Аспарухов (70 - Хуан Калдерон)

ВТОРА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ

2 ноември 2018 г. (петък), 17:30 часа
Монтана - Литекс 2:1

0:1 Георги Иванов (19), 1:1 Тони Тасев (66), 2:1 Атанас Илиев (71)

3 ноември 2018 г. (събота), 14:30 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Андон Гущеров (21)

Добруджа - Кариана (Ерден) 0:1
0:1 Кристиян Димитров (90+4)

Царско село - Ботев (Гълъбово) 3:1
0:1 Методи Костов (25), 1:1 Божидар Кацаров (32), 2:1 Божидар Кацаров (37), 3:1 Илиян Йорданов (82)

Поморие - Арда (Кърджали) 1:1
1:0 Живко Петков (8), 1:1 Венцислав Христов (61)

4 ноември 2018 г. (неделя), 14:30 часа
Локомотив (София) - Несебър 0:0

Черноморец (Балчик) - Пирин (Благоевград) 2:1
1:0 Валентин Йосков (22), 1:1 Владислав Златинов (56), 2:1 Траян Траянов (90+2)

5 ноември 2018 г. (понеделник), 14:30 часа