Селекционерът на Кот д'Ивоар нарече Бастиан Швайнщайгер „расист“, след като бившата звезда на Манчестър Юнайтед и Германия заяви, че отборът му играе „див африкански футбол“ преди драматичната победа над "слоновете"

Запитан след мача за думите на Швайнщайгер, мениджърът Фае каза: „Мисля, че е тъжно. Швайнщайгер беше много добър играч. Винаги съм го харесвал като полузащитник и начина, по който разбираше футбола.“ 

„Когато чух коментарите му, бях разочарован от човека. Странно е, че би говорил по този начин. Бихме могли да го наречем расизъм, ако наричахме нещата с истинските им имена.“