Отличната подготовка на родните състезатели по мотоциклетизъм даде резултат в днешните стартове от първия кръг на Европейското първенство по супермото в класове SM65 и SM85, както и в Източно-Европейския шампионат по супермото при класове S3 и OPEN. Надпреварата се проведе в Арад (Румъния). При най-малките 65 кубикови машини дебютантът Виктор Нейчев (КТМ) триумфира, като финишира втори в първия манш, а във втория успя да го спечели и се изкачи на първата позиция на почетната стълбичка след крайното класиране от двата манша. В SM85 Димитър Петров (КТМ) се нареди трети в общото подреждане за кръга, а Кристиян Иванов (КТМ)  остана четвърти.

За първи път Хакан Халми (КТМ) спечели първото място в крайното подреждане при мъжете и стана победител в клас S3. Ивелин Манев (Сузуки) се нареди на трети след двата манша. В клас OPEN на първите две места са българи. Победител стана Александър Георгиев (KTM),който е шампион по супермото за 2014 година, а втори се класира Янко Ташев (Хонда).