ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Никола Цолов в крайна сметка успя да спечели първите си точки през сезона във Формула 3. 16-годишният пилот на "ART Grand Prix", наричан Българския лъв, си заслужи това в съботното спринтово състезание на пистата "Спа-Франкоршан", където завърши на осмо място, но ФИА реши точно този път да не раздава точки.

Причината е, че заради непрестанното влизане на кола за сигурност, пилотите така и не завъртяха две пълни обиколки за краткия спринт с 12 тура, заради което точки нямаше.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Няколко часа по-късно обаче ФИА реши да промени решението си и да даде заслужените точки на първите 10 пилоти в класирането.

Добрите новини за 16-годишния ни талант продължиха с това, че завършилият на четвърто място Зак О'Съливан получи наказание, което прати Цолов от осмо на седмо място. Така българинът записа първи 4 точки в генералното класиране за сезона във Формула 1, а днес ще тръгне от четвъртата позиция в същинското състезание, което е отличен шанс за нов актив.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!