Двукратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел стана първият пилот с 4 победи през сезон 2012, след като спечели Гран При на Индия на пистата "Буд". Германският пилот на Ред Бул остави след себе си Фернандо Алонсо с Ферари, на когото вече води с 13 точки в генералното класиране. До края на сезона остават още три старта - в Абу Даби, САЩ и Бразилия.

Трети в Индия завърши съотборникът на Фетел в Ред Бул Марк Уебър.

За Фетел това е първи случай, в който той записва четири поредни победи във Формула 1. Германецът триумфира и миналата година в Индия, като днес успя да повтори успеха си. Фетел удържа първото място от старта до финала. Пилотът на Ред Бул завъртя 60-те обиколки за време 1:31:10.744 часа и по този начин увеличи преднината си на върха в заключителния етап от шампионата. Фетел вече е с 240 точки, Алонсо има 227.

На пистата "Буд" испанецът завърши на 9.437 секунди след големия си съперник. Завършилият трети Марк Уебър пък можеше да донесе двойна победа на Ред Бул, но десетина обиколки преди финала позволи на Алонсо да го изпревари.

Четвъртата и петата позиции останаха за пилотите на Макларън - съответно Люис Хамилтън и Дженсън Бътън.

Следващият старт за сезона във Формула 1 е още другата седмица - на 4 ноември на пистата "Яс Марина" в Абу Даби.