Себастиан Фетел спечели четвърта поредна титла във Формула 1! Пилотът на Ред Бул триумфира в Гран при на Индия и три кръга преди края е недостижим на върха.

С тази титла Фетел се превръща в най-младият четирикратен шампион във Формула 1. Той се изравнява по спечелени титли с французина Ален Прост. Пред него се нареждат само Хуан Мануел Фанджо с 5 титли и Михаел Шумахер със 7.

Догодина 26-годишният пилот на Ред Бул ще гони изравняване на рекорда на Шумахер от 5 поредни титли.

Себастиан Фетел тръгна от първа позиция на стартовата решетка, но в един момент позволи на съотборника си Марк Уебър да излезе начело на колоната и то с преднина от 10 секунди. Болидът на австралиеца обаче не издържа и той не успя да завърши състезанието.

Основният конкурент на Фетел - Фернандо Алонсо се представи много слабо, тръгна от 8-а позиция, а в крайна сметка завърши на 11-о място и не спечели точки.

Нико Росберг с Мерцедес и Ромен Гросжан с Лотус допълниха челната тройка. Британецът Люис Хамилтън завърши на 6-о място, а пред него се наредиха Фелипе Маса с Ферари и Серхио Перес с Макларън.

Зоната на точките бе допълнена от Кими Райконен, Пол ди Реста, Адриан Сутил и Даниел Рикиардо.