Настоящият шампион във Формула 1 Люис Хамилтън записа рекордна победа номер 100 в кариерата си след драматичен финал в Гран при на Русия.

Британецът изоставаше три обиколки преди края на пистата в Сочи, но грешка на лидера Ландро Норис, който се завъртя и загуби ценно време, му помогна да премине пръв финала. Така Хамилтън отново поведе в класирането, измествайки големия си съперник през този сезон Макс Верстапен.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Нидерландецът остана втори след хитра смяна на гуми и от седмото място в последните обиколки се изстреля до почетната стълбичка. Трети остана Карлос Сайнц от Ферари.

В генералното класиране разликата между първите двама е едва две точки - 246.5 за Хамилтън и 244.5 за Верстапен, докато третият Валери Ботас е с едва 151.

До края на сезона остават шест състезания - 10 октомври в Турция, 24 октомври в САЩ, 7 ноември в Мексико, 14 ноември в Бразилия, 5 декември Саудитска Арабия и на 12 декември в Абу Даби (ОАЕ).