Испанецът Майкъл Мелеро спечели стана световен шампион на завършилия финален кръг по мотокрос фрийстайл пред 10 000 зрители в зала „Арена Армеец“ в София.

Зрителите в залата и пред телевизионните екрани станаха свидетели на изключително майсторство и зрелищни скокове.

Мелеро събра 423 точки и триумфира както със световната титла, така и с купата за победител в Гран при България.

Втори в „Нощта на скоковете“ с 390 точки завърши австралиецът Роб Аделберг, а трети приключи французинът Давид Риналдо, събрал 388 точки.

В дисциплината „висок скок“ най-добър беше испанецът Хосе Миралес, който „прелетя“ над летвата с височина 10.5 метра.

В друга много атрактивно състезание - „RACE and STEAL“ за време и зрелищни скокове французинът Брис Изо изпревари испенеца Хосе Миралес в директен сблъсък за първата позиция.

След края на състезанието промоутърите от световния шампионат връчиха титлата „Най-добър организатор за 2015 година“ на България.