Люис Хамилтън ще стартира от първа позиция на утрешното Гран при на Тоскана. Британецът спечели за 95-и път квалификация преди старт, след като записа 1:15.144 минути на 5.245-километровото трасе на пистата "Муджело".

Съотборникът му в Мерцедес Валтери Ботас ще стартира от втора позиция. От втора редица ще стартират пилотите на Ред Бул. Макс Верстапен остана на трето място, а Алекс Албън – четвърти.

Себастиан Фетел даде четиринадесето време и не успя да вземе участие в последната фаза на квалификацията, а победителят от последния старт във Формула 1 преди седмица на „Монца“ Пиер Гасли с Алфа Таури отпадна още в първата част от квалификацията и ще стартира от шестнадесета позиция.

Припомняме, че тогава шампионът Хамилтън бе наказан с 10 секунди в бокса заради влизане в бокса, когато той бе затворен и остана седми.