Състезаващият се във Формула 2 Пламен Кралев финишира на 12-ата позиция във второто състезание на пистата "Монца".

Българинът стартира от 20-о място и в първите обиколки успя да се възползва от хаоса и множеството катастрофи на пистата, за да излезе с пет позиции напред. Кралев изпревари Наталия Ковалска, след нея и Джак Кларк по средата на състезанието и започна да скъсява дистанцията с движещите се пред него Партива Сурешуарен и Банджамен Лариш. Пилотът намали разликата до 0,7 секунди, но не му достигнаха една-две обиколки, за да повтори отново чудесния си резултат от вчера, когато завърши десети и взе първата точка за България във Формула 2. Второто състезание завършиха 16 пилоти.

"Много съм щастлив, че вече участвам в битката за разпределение на точките. Досега трупах опит и се стремях да въртя километри, но отсега нататък имам намерението твърдо да демонстрирам желание за борба за позиции. Мисля, че вече съм достатъчно конкурентен да се състезавам с останалите пилоти, които досега бяха пред мен", коментира Пламен Кралев.

Следващият кръг от Формула 2 е на пистата "Золдер" в Белгия - на 19 и 20 юни. /БЛИЦ