Испанският новобранец Марк Маркес записа втората си победа за сезона в Мото GP. Пилотът на Хонда триумфира в Гран При на Германия на пистата „Заксенринг“ и излезе начело в генералното класиране.

20-годишният испанец стартира от полпозишън и поведе от началото на състезанието и остави след себе си британеца Кал Кръчлоу, а шесткратният световен шампион Валентино Роси завърши трети.

Маркес, за когото това е първи сезон в Мото GP, спечели първата си победа през април в Тексас. Той се качи на почетната стълбичка в седемте състезания, които завърши през 2013 г. Единственият пропуск е Гран При на Италия, когато не завърши заради падане.

Победата на Марк Маркес в Германия му позволи да изпревари своя сънародник и съотборник в Хонда Дани Педроса от първото място в генералното класиране. Маркес вече има 138 точки, две поведе от Педроса, който не участва на „Заксенринг“ заради счупена ключица.