Испанецът Марк Маркес с "Хонда" продължи победната си серия в САЩ с успех в състезанието за Голямата награда на Индианаполис в клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм. Любопитен факт от кариерата на 22-годишния Маркес, е че той няма загуба при участието си в състезание в САЩ, където е карал на три различни писти. Той триумфира в последните пет състезания в Индианаполис като пилот в Мото 2 и Мото GP.

Маркес се движеше на втора позиция през по-голямата част от надпреварата след сънародника си Хорхе Лоренсо, но три обиколки преди края атакува и оглави колоната, след което безпроблемно финишира пръв за 41:55.371 минути. Лоренсо остана втори на 688 хилядни от секундата, а трети се нареди лидерът в генералното класиране Валентино Роси (Италия) с "Ямаха".

След 10 от 18 старта Роси е начело със 195 точки, пред Лоренсо със 186 точки и Маркес със 139 точки.