Българският състезател по мотоциклетизъм Мартин Чой счупи рекорда за най-бърза обиколка на пистата в Серес (Гър) и записа поредна победа в успешната за него 2011 година.

През този сезон родният ас спечели три титли – на България, Източна Европа и от европейския шампионат “Алпе Адриа”.

Чой безапелационно победи в клас SST 1000, в предпоследния кръг от гръцкия шампионат. Той изпревари с 12 секунди класиралия се на второ място шампион на Гърция Костас Контомарос. Трети завърши Михаил Иванов.

В квалификациите Чой грабна полпозишън с време 1:18,8 минути, рекорд на трасето за най-бърза обиколка с мотоциклет.

Следващият старт на Мартин Чой е в Албасете на 8 и 9 октомври. В нея ще участва целият елит на континента в класовете SST 1000, Supersport 600 и 125 GP. Наградният фонд е 90 000 евро./БЛИЦ