Пилотите на Мерцедес, които доминират в шампионата на Формула 1, бяха най-бързи и на първата свободна тренировка преди Гран При на Монако.

Люис Хамилтън направи най-добрата обиколка на трасето – 1:18,271 минути. Британецът се оказа с 0,032 секунди по-бърз от съотборника си Нико Розберг, който триумфира по улиците на Монте Карло преди година.

Австралиецът Даниел Рикиардо даде трети резултат. Той отново беше по-бърз от съотборника си в Ред Бул Себастиан Фетел, който завърши с пето време. Между двамата се нареди Фернандо Алонсо с Ферари.

Хамилтън, който има 26 победи във Формула 1 и 35 полпозишъна, никога в кариерата си не е тръгвал от първа стартова позиция в Монако. Британецът води с три точки пред Розберг в класирането за сезона.