Шампионът във Формула 1 Люис Хамилтън спечели днешното Гран при на Айфел на пистата "Нюрбургринг", с което записа 91-ата победа в кариерата си и изравни досегашния рекорд на Михаел Шумахер.

Британецът финишира за 1:28.971 и остави Макс Верстапен зад себе си, а трети се нареди Даниел Рикардо.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Стартът беше рекорден 323-и за ветерана Кими Райконен, но той не успя да вземе точки и остана 12-и.

Успехът е седми за сезона  за Хамилтън, който натрупа актив от 230 точки и води убедително в класирането пред втория Ботас със 161, а Верстапен е трети със 147.

Наскоро Хамилтън подобри друг рекорд на Шумахер от 96 полпозишъна в битките от Формула 1. Британецът изостава само на една титла от легендарния германец, който води в това отношение със седем години номер 1 във Формула 1.