Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши предсезонните тестове с второ време и общо 73 обиколки на пистата „Сахир“ в Бахрейн.

Цолов постигна 1:46.825 в рамките на сутрешната сесия на „Сахир“, което му бе достатъчно, за да се изкачи на второто място. По-бърз от него бе единствено Люк Браунинг, който завъртя обиколка за 1:46.566, за да си осигури първото място за втори пореден ден.

В следобедните часове за подготовка, когато температурата на въздуха и асфалта се покачи, Никола се фокусира върху дългите серии от обиколки и даде най-добро време от 1:51.789, заемайки 27-мо място в конкретната сесия. Все пак в общото класиране за деня Българския лъв запази втората си позиция, тъй като следобед като цяло времената бяха с поне две секунди по-слаби от сутринта.

Сезонът във Формула 3 ще стартира след малко повече от две седмици, а първият кръг отново ще бъде в Бахрейн между 29 февруари и 2 март, успоредно с Гран При на Бахрейн във Формула 1.