Пилотите на Макларън Ландо Норис и Оскар Пиастри дадоха най-добри времена във втората свободна тренировка преди неделното Гран при на Белгия във Формула 1. Победител в сесията на пистата "Спа-Франкоршан" стана британецът Норис, който с най-меките гуми направи обиколка за 1 минута и 42.260 секунди. Австралиецът Пиастри остана на 0.215 секунди изоставане.

Трети в тренировката се класира Макс Верстапен с Ред Бул. Световният шампион бе по-бавен от Пиастри с нищожните две хилядни от секундата.

Зад нидерландеца се наредиха двата болида на Ферари, управлявани от Шарл Льоклер от Монако и Карлос Сайнц-младши от Испания. Пасивът на Льоклер спрямо Норис бе 0.577 секунди, а този на Сайнц - 0.838 секунди.

Следващият в тренировката - британецът Джордж Ръсел с Мерцедес, вече бе на повече от секунда изоставане от времето на сънародника си Норис.

В събота предстоят третата тренировка и квалификацията за място, а в неделя е и състезанието на най-дългата писта в календара на Формула 1.