Талантливият български пилот Никола Цолов от отбора на "Кампос Рейсинг" спечели шеста поредна победа в автомобилната Формула 4 - на легендарната белгийска писта "Спа".

15-годишният Цолов стартира от първа позиция и бе изпреварен в началната обиколка от съотборника си Хю Бартър (Австралия, "Кампос Рейсинг"), но скоро след това стана катастрофа. След над 10 минути зад автомобил на сигурността българинът атакува моментално и успя много бързо да се завърне на първото място. Той го задържа до края и спечели за шести пореден път, както и за седми от началото на сезона във Формула 4.

Цолов записа и най-добра обиколка, печелейки максималните 30 точки от първия ден.

Така той вече има актив от 195 точки и води в класирането с 83 срещу Тимотеуш Кухарчик (Полша, МП Моторспорт).

Следващото състезание на "Спа" е днес малко след 11 часа българско време.