Уилямс ще има специална украса на болидите си за предстоящото в неделя състезание за Гран При на Великобритания. На пистата „Силвърстоун“ тимът ще отбележи своето състезание № 600 във Формула 1.

Уилямс ще запише своя старт № 600 в следващия кръг на „Нюрнбургринг“ заради протеста, който отборите на „Мишлен“ организираха за Гран При на САЩ през 2005 г. В

Въпреки това отборът на Сър Франк Уилямс участва в останала част от състезателния уикенд преди 8 години и заради това сега предстои състезание № 600 за тима.

От двете страни на болидите на Пастор Малдонадо и Валтери Ботас ще бъде изписано 600, както и имената на всичките 691 служители на „Уилямс Груп“.

За 36 години във Формула 1 Уилямс е спечелил 114 победи и 14 титли (9 при конструкторите), както и 297 подиума.