Водачът в класирането при пилотите във Формула 1 Макс Верстапен (Ред Бул) завоюва победата в Гран При на САЩ и увеличи преднината си пред втория Люис Хамилтън (Мерцедес) на 12 точки. Двамата водят много оспорвана битка за титлата. Нидерландецът събра 287.5 точки, а британецът има 275.5. Третият в класирането Валтери Ботас има 185.

Състезанието в Остин беше изключително оспорвано, като Верстапен и Хамилтън на няколко пъти си разменяха лидерството при влизане на другия в бокса.

Пет обиколки преди финала Люис догони нидерландеца и беше само на 1.8 секунди зад пилота на Ред Бул. До края обаче Верстапен удържа първото място и спечели много важна победа в борбата му за титлата срещу Хамилтън. Лудия Макс спечели състезанието с 1.333 секунди пред британеца. Съотборникът на Верстапен в Ред Бул - Серхио Перес, завърши трети.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Четвърти в Гран При на САЩ финишира пилотът на Ферари Шарл Льоклер. Следват Даниел Рикиардо с Макларън, Валтери Ботас с Мерцедес, Карлос Сайнц с Ферари, Ландо Норис с Макларън, Юки Цунода с Алфа Таури и Себастиан Фетел с Астън Мартин и др.

Победата е осма за Верстапен от началото на сезона.

Следващият старт е в Мексико на 7 ноември. До края на сезона във Формула 1 остават още състезанията в Бразилия, Катар, Саудитска Арабия и Абу Даби.