"Във втори пореден мач столичният рефер Тихомир Алексов спря полета на "орлетата" към победата", написаха от Пирин (Благоевград) след загубата с 1:3 от Нефтохимик в Бургас. Ръководството на "орлетата" съобщи, че подава жалба срещу съдийството, след като Алексов се е подиграл с Пирин.

"След като си затвори очите при явно нарушение в наказателното поле на Верея и не помогна на главния съдия да отсъди дузпа за Пирин преди четири дни (б.р. - мачът с Верея от 12-ия кръг завърши 1:1), днес безобразията на Алексов надминаха всички очаквания. Чернодрешкото сгреши фатално в четири ситуации, и всички във вреда на Пирин. Грешките му повлияха на крайния изход от мача и това накара иначе толерантното и търпеливо ръководство на благоевградския клуб да подаде жалба. В нея бяха подробно описани ситуациите, а те са: 1. Безспорно нарушение за дузпа срещу Даниел Младенов през първата част, 2. Измислен втори жълт картон на Орлин Старокин при опит за задна ножица и никакъв контакт с футболист в зелено, 3. Игра с ръка в наказателното поле на Нефтохимик след удар на Костов, 4. Атака на Пирин спряна с несъществуваща засада в края на мача. В още няколко спорни ситуации реферът си позволи да навреди на Пирин, а целта е ясна, да бъде сложен прът в колелото на "орлетата". И в това си намерение Алексов успя. След по-добра игра на Пирин през първата част и напълно обезличен домакински отбор, след почивката се намеси Алексов, за да удари рамо на бургазлии за победата с 3:1", написаха още от Пирин, изразявайки недоволството си от Тихомир Алексов.