Германия победи Швеция драматично с 4:3 след продължение и се класира за 1/2-финалите в мъжкия турнир по хокей на лед на Зимните олимпийски игри в южнокорейския град Пьонгчанг.

Бундестимът водеше с 2:0 и 3:1, но допусна изравняване до 3:3, след което се игра продължение. Кристиан Ерхоф и Марсел Ньобелс дадоха два гола аванс за Германия в първата част, но Антон Ландер върна едно попадение за скандинавците в последната третина. Доминик Кахун се разписа за 3:1, а Патрик Херсли и Микаел Вистранд изравниха за 3:3. Минута и половина след началото на допълнителния период Патрик Раймер се разписа за крайното 4:3 след асистенция на Ясин Елиз и класира Германия на 1/2-финалите.

Съперник на Бундестима в следващата фаза ще е Канада, чийто тим излъга този на Финландия с минималното 1:0. Гол на Максим Норю в самото начало на третата част след асистенция на Ерик О'Дел осигури успеха на "кленовите листа". Блестящите изяви на вратарите не позволиха отбелязването на повече попадения.

В другия 1/2-финал един срещу друг ще се изправят отборът на олимпийските спортисти на Русия срещу тима на Чехия. Руснаците разбиха Норвегия с 6:1, а чехите елиминираха САЩ с 3:2 след дузпи.