Олимпийският шампион Канада започна защитата на титлите си от Ванкувър и Сочи с убедителна победа с 5:1 над Швейцария в мач от Група „А“ на хокейния турнир в Пьонгчанг 2018. Рене Бурк и Войтек Волски се отличиха с по два гола за „кленовите листа“. Максим Норо добави едно попадение и една асистенция. Дерек Рой направи три голови подавания, а Крис Лий завърши с две асистенции. Вратарят Бен Скривънс се отличи с 28 асистенции. Симон Мозер се разписа за Швейцария. Треньорът на „кръстоносците“ Патрик Фишер направи вратарска смяна през втората третина, след като титулярът Леонардо Дженони допусна два гола в рамките на 52 секунди в началото на периода.

В другия мач от групата Чехия записа трудна победа над домакина Южна Корея с 2:1 след обрат. Чо Мин Хо даде аванс на корейците след 7:34 минути игра през първата третина. Ян Коварж изравни четири минути по-късно, а пет минути след това Михал Ржепик вкара победния гол за чехите. Вратарят Павел Францоуз, който се отличи с асистенция при попадението на Ржепик, завърши със 17 спасявания. Натурализираният канадец Мат Далтън отрази 38 удара към вратата на Южна Корея.

Източник: Хокейни новини