Норвегия се класира на четвъртфиналите на мъжкия хокеен турнир в Пьонгчанг 2018, след като обърна Словения за успеха с 2:1 след внезапна смърт. Александър Бонсаксен вкара победния гол 3:06 минути след началото на продължението.

Скандинавците стигнаха до оувъртайма след попадение на Томи Кристиансен в началото на третата част. В самото начало на мача Ян Урбаш даде аванс на Словенците, които бяха без звездата си Жига Йеглич, който беше хванат с допинг. Норвежкият вратар Ларс Хауген направи 33 спасявания, а Гашпер Крошел отрази 24 удара към вратата на Словения.

На четвъртфиналите Норвегия ще се изправи срещу руснаците, които са супер фаворит за златните медали. Словения приключва участието си на олимпийските игри.