Баскетболистите на Австралия разбиха Литва с 90:64 в първия мач от 1/4-финалите на олимпийския турнир в Рио де Жанейро. В спор за място на финала „кенгурата" ще срещната победителя от балканския сблъсък между Хърватия и Сърбия.

Австралийците се откъснаха още в първата четвърт и до края на срещата интригата липсваше. Разликата нарасна до 22 точки през втората част, а на почивката резултатът бе 48:30 за Австралия.

В третата част литовците намалиха изоставането до при 52:38, но австралийците отново взеха инициативата и увеличиха разликата до 70:43 пред последната четвърт, в която окончателно си подпечатаха победата.

Най-резултатен за успеха на Австралия бе Пати Милс с 24 точки, Аарън Бейнс добави 16, а Матю Делаведова се отчете с 15. За Литва Мантас Калниетис завърши с 12 точки, а 8 добави Йонас Валанчиунас.

ВСИЧКО ЗА БАСКЕТБОЛНИЯ ТУРНИР НА ОЛИМПИАДАТА В РИО ДЕ ЖАНЕЙРО - ТУК!