Националният отбор на Италия по волейбол постигна четвърта поредна победа в група "А" на олимпийския турнир при мъжете. "Адзурите" се наложиха с 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:15) над домакина Бразилия. Иван Зайцев реализира 16 точки за "Адзурите", а Османи Хуанторена завърши с 13. За Бразилия най-резултатен Уолъс де Соуса и Рикардо Лукарели завършиха с по 15 точки.

В ранния мач от групата САЩ победи европейския шампион Франция с 3:1 (25:21, 25:22, 14:25, 25:22) гейма. За американците Аарън Ръсел записа 18 точки, а за "петлите" Антонин Рузие завърши с 25 точки.

Лидер в групата е Италия с 12 точки, следват четири отбора с по две победи и две загуби - САЩ, Бразилия, Канада и Фрранция. В последния кръг Франция и Бразилия играят помежду си, докато Канада ще има тежка задача срещу Италия. Тимът на САЩ пък изглежда с най-лесна мисия да се класира за четвъртфиналите, тъй като срещу Мексико в последния си мач. За фазата на директните елиминации се класират първите 4 отбора от групата.