Бразилия спечели и втория си мач, след като победи с категоричното 26:13 (14:9) Румъния и оглави класирането в група "А" на женския турнир по хандбал в Рио де Жанейро. Представителките на домакините са с актив от шест точки, след като в първата си среща на олимпиадата победиха действащия шампион Норвегия с 31:28 (17:16).

Ана Паула Бело, герой за Бразилия от мача срещу норвежките с 12 гола, откри резултата срещу румънките още в 39-та секунда, но Кристина Нягу изравни в следващата атака. Последваха обаче четири поредни попадения за бразилките, които завършиха полувремето с аванс от пет гола и го увеличиха до 13 през втората част на мача.

Бело отново беше над всички с осем гола, докато Александра Мартинес вкара четири. Нягу завърши с шест попадения за румънките.