Германия победи Холандия с 4:3 след изпълнение на дузпи и спечели бронзовите медали на олимпийския турнир по хокей на трева за мъже в Рио де Жанейро. В повторение на финала от Игрите в Лондон 2012 немците отново надделяха над европейския първенец.

Редовното време завърши 1:1, като Йорит Кроон изведе световните вицешампиони от Холандия напред в 34.50 минута, но Мартин Ханер изравни в 41:04 минута. При дузпите германците реализираха всичките си четири опита, а Били Бакер и Сандер де Вайн направиха пропуски, което се оказа решаващо.

Германия взе реванш от Холандия за загубения финал на Евро 2016 в Англия, но не успяха да защитят олимпийските си титли от Пекин 2008 и Лондон 2012. Холандците пък останаха без отличие, след като на последните големи първенства неизменно бяха в тройката.

В мача за трофея по-късно днес Белгия ще срещне бронзовия медалист от последното световно първенство Аржентина. И за двата тима това ще бъде първо участие на олимпийски финал в историята.