Франция спечели златото в отборното състезание по конен спорт на Олимпиадата в Рио. Те печелят в титлата за пръв път от Игрите през 1976-а година в Монреал насам.

Четири отбора стартираха днес деня с равни резултати, а французите влязоха в този ден с две наказания заради грешки при прескоците в предишните етапи, но днес изнесе страхотно представяне.

"Петлите" се възползваха и от контузията на коня на ездача от САЩ Бийзи Мадън. Съотборникът му Люси Дейвис също отпадна заради четири съборени препятствия. Германия се наложи над Канада в битката за бронзовия медал, докато домакините от Бразилия останаха 5-и.

Крайно класиране в отборното състезание по конен спорт, прескачане на препятствия: