Ивет Лалова-Колио се класира за полуфиналите в спринта на 100 метра на лекоатлетическия турнир на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Българката завърши трета в последната осма серия с време 11:35 секунди и ще се бори за участие не финал. Победителка в серията бе американката Инглиш Гарднър (11.09 сек.), а втора бе южноафриканката Карина Хорн (11.32 сек.).

Най-бърза от всички серии бе олимпийска шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка), която спечели своята серия с 10.96 сек.

Класирането на Ивет Лалова за полуфиналите е първата добра новина за българските лекоатлети в Рио, след като Силвия Дънекова беше отстранена заради положителна допинг проба за ЕПО, а Радослава Мавдориева не успя да се класира за финала в тласкането на гюле.

Полуфиналите на 100 метра са в събота срещу неделя през нощта около 03:00 часа българско време.