Кей Нишикори извоюва бронзовия медал на олимпийския турнир по тенис в Рио де Жанейро. Японецът победи олимпийския шампион от Пекин 2008 Рафаел Надал с 6:2, 6:7(1), 6:3 в мача за третото място.

Нишикори можеше да стигне значително по-лесно до успеха, след като водеше с 5:2 във втория сет и на два пъти сервираше за спечелването на мача, но допусна пробиви. В последвалия тайбрек испанецът доминираше изцяло и не даде дори точка на съперника.

Така победителят трябваше да бъде решен в трети сет, в който Нишикори проби за 3:1 и до края запази предимството си.

За Нишикори това е първи олимпийски медал. При другото му единствено участие на Олимпиада преди четири години той отпадна на 1/4-финалите след загуба от Хуан Мартин Дел Потро.

Това беше 11-и двубой между Нишикори и Надал и втори успех за японеца.

В момента в Рио се игра битката за златото. На финала Анди Мъри защитава титлата си от Олимпиадата в Лондон 2012 срещу Дел Потро.