Сърбия победи Хърватия с 86:83 в четвъртфинал на Олимпиадата. Баскетболистите на Саша Джорджевич ще се изправят срещу Австралия на полуфиналите, а в другия полуфинал играят фаворитите САЩ и Испания. Още преди мача страстите бяха нажежени до червено - медиите в двете страни започнаха истинска война. Хърватите нарекоха Милош Теодосич "загубеняк", но в крайна сметка сърбите излязоха победители.

Първото полувреме на мача започна много оспорвано, като двата отбора си размениха по една силна част. В първата Сърбия спечели с 20:19, а във втората хърватите надделяха с 19:12 и така на полувремето резултатът бе 38:32 за Хърватия. След почивката Сърбия се развихри и спечели третата част с 34:14. Хърватите отговориха с уникална серия от 22:7 в последната част и резултатът стана 74:73 за Сърбия три минути преди края. 02:50 минути преди края отново една точка разделяше двата тима - 76:75. Мирослав Радулица увеличи аванса на 78:75. В края започна игра на нерви и изпълнения на фаулове, при които сърбите показаха железни нерви и спечелиха с 86:83.

Богдан Богданович бе най-резултатен с 18 точки. Никола Йокич, Стефан Маркович и Мирослав Радулица имаха по 12. Капитанът Милош Теодосич направи 10 аасистенции и вкара 9 точки. Боян Богданович направи много силен мач за Хърватия с 28 точки. Марио Хезоня отбеляза 16 и овладя 8 борби./БЛИЦ СПОРТ