Женският футболен отбор на Швеция надделя над САЩ в четвъртфинал от Олимпийските игри в Рио след дузпи.

Олимпийският шампион от последните три Олимпиади загуби с 4:5 след дузпи. В редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Резервата Стина Блекстениус откри за скандинавките в 60-ата минута. В 77-ата минута Алекс Морган изравни за американките.

Двата състава играха продълженя и стигнаха до дузпи. При тях първия пропуск направи капитанката и голмайстор на "янките" Алекс Морган. Линда Сембрант пропусна при третия наказателен удар за Швеция. Така след 4 дузпи резултатът бе равен - по 3 вкарани и за двата отбора. Тогава обаче една от най-опитните в състава на Щатите Кристен Прес пропусна, а Лиса Далквист вкара и прати Швеция сред четирите най-добри Олимпиадата.