Франклин Гомес (Пуерто Рико) загуби от Иктиор Наврузов (Узбекистан) с 5:8 в 1/4-финал на олимпийския турнир по борба в категория до 65 килограма.

Със загубата на Гомес, умират и надеждите на нашия Борислав Новачков да бъде изтеглен до репешаж и възможност за битка за бронзовите медали. Двубоят ще се запомни със спорно съдийско отсъждане по-малко от 30 секунди преди края, когато съдиите дадоха аванс на узбека.

Гомес поведе с 2:0, но малко след това Наврузов изравни и взе още една точка за избутване от тепиха, повеждайки с 3:2 в края  на първата част. Пуерториканецът също използва избутване за 3:3 две минути преди края на схватката. Наврузов обаче дръпна с две точки (5:3). По-малко от минута преди края резултатът бе изравнен, но Наврузов поведе с две точки (7:5) 23 секунди преди края на мача при спорно положение, при което петимата съдии край тепиха първо дадоха аванс на Гомес, а след това обърнаха решението. За протеста си Гомес бе наказан с още една точка за крайното 8:5.