Сърбия се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по водна топка за мъже в Рио де Жанейро след успех над Испания с 10:7.

Световният и европейски шампион доминираше и взе аванс от 4:1 в началото на втората четвърт, а до почивката увеличиха преднината си до 7:3. Испания вкара два безответни гола, но в последната част сърбите отново доминираха, за да спечелят четвъртфиналната среща.

Милан Мандич се отличи с 4 гола за победителите, а Филип Филипович и Стефан Митрович реализираха по две попадения. Гийермо Молина Риос пък записа хеттрик за иберийците.

Европейският вицешампион Черна гора също продължава напред след победа над световния вицешампион Унгария с 13:11 след дузпи.

Редовното време завърши 9:9, след като унгарците, които са рекордьори с девет олимпийски титли, изравниха 71 секунди преди края с попадение на Денеш Варга. При дузпите Милош Шчепанович отрази ударите на Мартон Вамош и на Норберт Хошняски и това се оказа решаващо.

Четвъртфинални мачове от мъжкия турнир по водна топка на Олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Унгария - Черна гора - 11:13 след дузпи, 9:9 в редовното време
Сърбия - Испания - 10:7