Женският национален волейболен отбор на Япония стана последният сигурен 1/4-финалист на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Воденият от треньора Масайоши Манабе тим записа втора победа в надпреварата, след като надигра категорично Аржентина с 3:0 гейма (25:23, 25:16, 26:24) в последния си мач от Група "А".

Срещата беше директен сблъсък за четвъртото място в групата и съответно класиране за 1/4-финалите на Игрите. Така японките завършиха на заветното място с 2 победи, 3 загуби и 6 точки, с което продължават напред. На 1/4-финалите Япония очаква победителя от Група "В" - световните шампионки от САЩ, които приключиха в груповата фаза с 5 победи от 5 мача и 14 точки.

От друга страна Аржентина остана на пето място в крайното класиране в Група "А" с 1 победа, 4 загуби и 2 точки.