Новакът Септември София загуби от Берое с 0:1 на Националния стадион „Васил Левски“ в последния мач от първия кръг в efbet Лига. Леандро Годой - Кошмара (52), който се завърна от наем в Дефенса и Хустисия, вкара единствения гол, а автогол в 33-ата минута на Франк Ландри от домакините не бе зачетен от ВАР заради засада, която влияе на ситуацията.

Гостите от Стара Загора бяха по-активни през първата част и създадоха повече положения за гол. В 11-ата минута Хуан Пинеда намери Алберто Салидо, който стреля с глава, но над вратата. В 33-ата минута заралии дори стигнаха до гол, който беше отменен след намесата на ВАР. Скуадроне атакува топката след, а Франк Ландри се озова между него и вратаря Димитър Шейтанов и си вкара автогол. След дълго преглеждане на ситуацията стана ясно, че Скуадроне е бил в положение на засада и е влияел пряко върху ситуацията.

След почивката по-добрата игра на гостите бе възнаградена в 52-ата минута, когато Уерик Каетано отправи чудесно центриране от десния фланг към наказателното поле, а Сантиаго Годой се пребори със Страхиня Керкез и с глава прониза Шейтанов за 0:1. В 69-ата минута резервата Кевин Беманга можеше да се разпише от границата на наказателното поле, но Артур Мота спаси. Седем минути по-късно отново Беманга беше близо до гола, но акробатичният му опит да играе с топката завърши с удар покрай гредата.

До края на мача резултатът остана непроменен и Берое си тръгна с трите точки от столицата.

СЕПТЕМВРИ - БЕРОЕ 0:1
0:1 Леандро Годой (52)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
11 - Хуанка Пинеда от гостите направи добър пробив отдясно и центрира от аутлинията към Алберто Салидо, който от близка дистанция нанесе удар с глава, но над вратата.
17 - Салидо изпълни корнер и намери Уерик, който се опита да отправи топката към вратата на Димитър Шейтанов, но в крайна сметка го направи много неточно.
25 - Ивайло Михайлов се впусна в страхотен индивидуален рейд, навлезе в наказателното на заралии и реши да подава, вместо да завършва сам, а Скуадроне се намеси добре и изби.
30 - Алберто Салидо получи топката отляво и стреля отблизо от малък ъгъл, но Страхиня Керкез изби в корнер.
33 - След разбъркване при корнер Скуадроне атакува топката, докато стражът на домакините беше излязъл напред. В крайна сметка с топката игра Франк Ландри и тя се озова в сосбтвената му врата, но ВАР се намеси и не зачете гола заради засада.

45+2 - Край на първата част!
................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Уерик Каетано опита с трудно изпълнение да затрудни Димитър Шейтанов, но топката прелетя встрани от целта.
52 - ГОООЛ за Берое! Сантиаго Годой засече центриране отляво и стреля с глава покрай Димитър Шейтанов за 0:1.
56 - Мартин Христов опита изстрел от сериозна дистанция, но не затрудни Артур Мота.
70 - След добра комбинация на домакините топката стигна до току-що влезлия Кевин Беманга, който стреля от границата на наказателното, но стражът на Берое изби с чудесна намеса.
76 - Нова възможност се откри пред Кевин Беманга, който стигна до отбита топка и стреля неточно.
90+3 - Край на мача! Септемри се завърна в елита със загуба 0:1 у дома срещу Берое.

Септември: 21. Димитър Шейтанов (К) – 5. Михаил Полендаков (677. Николай Дросев), 13. Стракиня Керкез  (6717. Кевин Беманга), 26. Мартин Христов  - 14. Жан-Пиер Да Силва (8125. Александър Джамов), 18. Кубрат Йонашчъ, 6. Виктор Очаи (679. Валентин Доцев), 28. Франк Ландри, 27. Георги Върбанов - 11. Ивайло Михайлов, 20. Фаустас Степонавичюс
Резерви: 12. Владимир Иванов – 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 15. Петър Миленов, 17. Кевин Беманга, 25. Александър Джамов
Треньор: Николай Митов

Берое: 1. Артур Мота  – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К) (8115. Енцо Еспиноса ) - 24. Стефан Гаврилов (608. Сегундо Пачаме), 19. Карлос Алгара  - 17. Хуанка Пинеда  (8123. Кевин Сейхас), 11. Уерик Каетано (7410. Франсиско Политино), 21. Алберто Салидо (754. Франко Минго) - 9. Леандро Годой
Резерви: 96. Рубен Рендейро – 4. Франко Минго, 7. Франсиско Сагардия, 8. Сегундо Пачаме, 12. Винисиус Белоти, 15. Енцо Еспиноса, 18. Стилян Русенов, 23. Кевин Сейхас
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Димитър Димитров
ВАР: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР