Пирин (Благоевград) спечели с 2:0 в дербито със Септември в София и след 14-ия кръг поведе в класирането на Втора лига. Головете вкараха Преслав Йорданов (33) и Красимир Станоев (35) още преди почивката. Двубоят в Драгалевци бе изгледан от собственика на Царско село Стойне Манолов, бившия голмайстор на Локомотив Сф Саша Антунович, Велислав Вуцов.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов, който почина днес сутринта след тежка битка с COVID-19.

"Орлетата" шокираха домакините за две минути. Най-напред в 33-ата минута Красимир Станоев бе изпуснат отдясно и пасът му към Преслав Йорданов бе задължаващ за централния нападател, който вкара първия гол. След още 120 секунди десният бек Иван Стоянов върна нескопосано топката към Асен Георгиев и от това се възползва Станоев, който направи 0:2.

Малко след почивката в 48-ата минута центриране към Ангел Грънчов бе избито във вратарското поле от Александър Дюлгеров, който като по чудо не си вкара автогол, с който да върне надеждите на домакините.

Куриозен момент имаше в 74-ата минута, когато се включи една от пръскачките на терена. Първи бе изкъпан асистент-съдията Борислав Колев, а след това под водните пръски попаднаха в Карачанаков от гостите и Симеон Александров.

След успеха си Пирин е лидер с 29 точки. Септември е на щеста позиция с 21 точки.

ВТОРА ЛИГА - 14 КРЪГ:

От 20 ноември (петък):
Септември (Симитли) - Нефтохимик 1:2
0:1 Даниел Иванов (71), 0:2 Симеон Вешев (90+2), 1:2 Борислав Хазуров (90+4)

Янтра (Габрово) - Локомотив (София) 1:1
0:1 Светослав Диков (36), 1:1 Християн Кожухаров (62)

От 21 ноември (събота):
Созопол - Локомотив (Горна Оряховица) 3:3
0:1 Тодор Таушанов (20), 1:1 Венцислав Гюзелев (41), 1:2 Александър Стефанов (44), 2:2 Иван Колев (67), 2:3 Виктор Митев (77), 3:3 Деян Молдованов (86-дузпа)

Струмска слава (Радомир) - Литекс 3:3
0:1 Стефан Неделчев (13), 0:2 Стефан Неделчев (35), 1:2 Борислав Николов (44), 2:2 Борислав Николов (51), 2:3 Добромир Бонев (66), 3:3 Георги Иванов (90+2-дузпа)

Хебър (Пазарджик) - Миньор (Перник) 2:0
1:0 Красимир Илиев (6), 2:0 Живко Петков (16)

23 ноември (понеделник), 14:30 чaса
Септември (София) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Преслав Йорданов (33), 0:2 Красимир Станоев (35)

24 ноември (вторник), 14:00 часа