Локомотив Пловдив нанесе четвърта поредна загуба на Септември, след  като го победи с 3:2 в двубой от шестия кръг на efbet Лига, който се изигра на стадион „Локомотив“ в квартал "Надежда" в София.

Виктор Очай даде аванс на новака в елита в 39-ата минута. „Смърфовете“ осъществиха пълен обрат в рамките на четири минути през второто полувреме след попаденията на Мартин Хайдаров и Мартин Паскалев. Септември изравни в 76-ата минута чрез Кубрат Йонашчъ, но Локомотив Пловдив стигна и до трети гол в 82-рата минута, когато Димитър Илиев се разписа.

След този успех Локомотив Пловдив вече има 10 точки в актива си, като воденият от Любослав Пенев тим се изкачва до 4-то място във временното класиране, докато Септември остава последен с 0 точки, но вече има два гола на сметката си след изиграването на четвъртия си двубой в efbet Лига.

В първия четвърт час от двубоя темпото бе ниско, като чистите голови положения пред двете врати липсваха.

Първата опасност бе пред вратата на Локомотив Пловдив. В 20-ата минута Фаустас Степонавичюс напредна по дясното крило и комбинира с Бертранд Фурие, който използва физиката си, за да си освободи пространство за удар от границата на наказателното поле на гостите, но за негово нещастие топката рикошира в левия страничен стълб на вратата, пазена от Кристиан Томов.

Митко Митков бе изведен по лявото крило на нападението на Септември в 25-ата минута. Фланговият футболист сви топкта към Бертранд Фурие, чийто удар обаче не затрудни стража на Локомотив Пловдив.

Ефе Али вдигна топката за своя капитан Димитър Илиев, който стреля от воле в 32-рата минута, но Димитър Шейтанов се разтегна и улови топката.

Септември успя да вкара първия си гол след завръщането си в елита в 39-ата минута. Митко Митков напредна по дясното крило и центрира остро в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Кристиан Томов не изби топката по най-добрия начин и тя стигна до Виктор Очаи. Халфът на Септември шутира и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, за да даде аванс на своя тим.

В първата минута от добавеното време на мача Жулиен Лами се възползва от рикоширала топка в наказателното поле и стреля със задна ножица. Футболистът на Локомотив Пловдив обаче не успя да намери очертанията на вратата.

Локомотив Пловдив започна активно втората част и стигна до точен удар още в 48-ата минута, когато Ефе Али шутира от далечна дистанция, но Димитър Шейтанов отрази.

Гостите успяха да възстановят паритета в 67-ата минута, когато Мартин Петков отне топката и изведе Ангел Лясков по лявото крило. Крайният бранител на Локомотив Пловдив центрира в наказателното поле на Септември, където влезлият като резерва Мартин Хайдаров се вклини между двама, за да отправи удар с глава, с който порази целта.

Локомотив Пловдив успя да осъществи пълен обрат в резултата в 71-вата минута. Мартин Петков стреля директно от пряк свободен удар, но топката рикошира в напречната греда. Последва добавка от страна на Мартин Паскалев, който стреля с глава и опъна мрежата на Септември.

В 76-ата минута Септември стигна до равенството, след като се оказа изоставащ. Митко Митков напредна по лявото крило и центрира на втора греда в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Кубрат Йонашчъ се измъкна зад гърба на Мартин Петков и засече топката във вратата.

Локомотив Пловдив отново поведе в 82-рата минута, след като Ангел Лясков преодоля по лявото крило Витиньо и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Мартин Паскалев свали с глава към Димитър Илиев, който от близко разстояние чукна топката покрай Шейтанов.

Йоан Н'зи проби в наказателнотополе на Септември в 85-ата минута и отправи удар, който обаче бе отразен от Димитър Шейтанов.

1 - Начало на мача
20 - Фаустас Степонавичюс напредна по дясното крило и комбинира с Бертранд Фурие, който използва физиката си, за да си освободи пространство за удар от границата на наказателното поле на гостите, но за негово нещастие топката рикошира в левия страничен стълб на вратата.
39 - ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Митко Митков напредна по дясното крило и центрира остро в наказателното поле, където Кристиан Томов не изби топката по най-добрия начин и тя стигна до Виктор Очаи. Халфът на Септември шутира и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата - 1:0.
45+1 - Край на първата част

-------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
67 -ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД)! Мартин Петков отне топката и изведе Ангел Лясков по лявото крило. Крайният бранител на Локомотив Пловдив центрира в наказателното поле, където влезлият като резерва Мартин Хайдаров се вклини между двама, за да отправи удар с глава, с който порази целта.
71 -
ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД)! Мартин Петков стреля директно от пряк свободен удар, но топката рикошира в напречната греда. Последва добавка от страна на Мартин Паскалев, който стреля с глава и опъна мрежата на Септември.
76 - ВТОРИ ГОЛ И ЗА СЕПТЕМВРИ!
82 -
ТРЕТИ ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД) ! Ангел Лясков преодоля по лявото крило Витиньо и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Мартин Паскалев свали с глава към Димитър Илиев, който от близко разстояние чукна топката покрай Шейтанов.
90+5 - Край на мача и победа за Локо (Пд) с 3:2

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): 21. Димитър Шейтанов – 18. Кубрат Йонашчъ (к), 27. Георги Върбанов, 26. Мартин Христов, 5. Михаил Полендаков (75 - 7. Николай Дросев), 8. Мартин Моран (61 - 28. Франк-Ландри Есума), 6. Виктор Очаи (84 - 23. Никола Величковски), 11. Борислав Рупанов (75 - 25. Александър Джамов), 19. Митко Митков, 20. Фаустас Степонавичюс (75 - 22. Витиньо), 15. Бертранд Фурие
Резерви: 12. 24. Александър Радков – 3. Атанас Томов, 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 10. Маниумол Ачол, 22. Витиньо, 23. Никола Величковски, 25. Александър Джамов, 28. Франк Ландри
Треньор: Николай Митов

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ):  81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов – 33. Георги Каракашев (46 - 75. Йоан Н’зи), 12. Ефе Али (73 -  22. Ивайло Иванов) – 6. Христо Иванов (55 - 19. Мартин Хайдаров), 14. Димитър Илиев (к), 17. Николас Пенев (46 - 10. Мартин Петков) – 99. Жулиен Лами (46 - 71. Оливер Камдем)
Резерви: 1. Даниел Абарцумян – 5. Тодор Павлов, 10. Мартин Петков, 19. Мартин Хайдаров, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 71. Оливер Камдем, 75. Йоан Н’зи
Треньор: Любослав Пенев