Бенфика победи с 3:2 при гостуването си на АЕК (Атина) в среща от втория кръг на група „Е“ в Шампионската лига и спечели първи три точки.

„Орлите“ от Лисабон полетяха в началото с попадения на Харис Сеферович (6) и Алекс Грималдо (15) след пас на Пици, запазвайки аванса си до края на първата част, в добавеното време на която обаче останаха в намален състав. Рубен Диас си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Малко след почивката Виктор Клонаридис (53, 63) намали, а десет минути след това и изравни резултата след подаване на шведа Никлас Хулт. Домакините се втурнаха в атака да търсят пълен обрат, но вместо това допуснаха трето попадение. Алфа Семедо (74) бе точен за гостите и им донесе трите точки в гръцката столица.

Бенфика е на трето място в групата с 3 точки и на една зад Аякс и Байерн. АЕК е на дъното без спечелени точки до момента.