Австрийският шампион Залцбург разби като гост белгийския тим Генк с 4:1 в мач от група Е и запази шансове за едно от първите две места и класиране на 1/8-финалите. Те обаче са свързани със задължителна победа в последния кръг у дома срещу европейския клубен шампион Ливърпул, който завърши 1:1 с Наполи в другия мач от групата.

Патсон Дака (43) и Такуми Минамино (45) прекършиха домакините в края на първата част, а след почивката Хванг Хий-Чан (69) направи разликата класическа. В самия край на мача Мбавана Самата (85) намали, а дежурният голмайстор на „червените бикове“ този сезон Ерлинг Холанд (87) оформи крайния резултат.

След тази победа Залцбург е трети в групата със 7 точки и при успех над Ливърпул в последния кръг ще се класира за 1/8-финалите. Всякакъв друг резултат или дори загуба с поне три вкарани гола ще прати мърсисайдци в следващата фаза. Генк има една точка и ще завърши последен, а в последния кръг гостува на Наполи, който е втори с 9 точки.