ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Байерн (Мюнхен) победи ПСЖ с 2:0 у дома в реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига и с общ резултат 3:0 продължава към следващата фаза на турнира.

Гостите от Франция първи имаха възможност да обстрелват вратата на съперника, но изстрелът на Килиан Мбапе във втората минута бе спасен.

Парижани пропуснаха да поведат в 25-ата минута, в която Лионел Меси получи топката отляво, стреля, но не успя да преодолее Ян Зомер. Аржентинецът пробва добавка, но бе затворен.

Минути по-рано Килиан Мбапе създаде проблеми на германската защита със скоростта си, но не достигна до опасен удар.

След половин час игра Байерн сътвори първото си много опасно положение в срещата, но коварният удар на Джамал Мусиала бе отразен от Донарума.

Само няколко минути след това капитанът на ПСЖ Маркиньос получи контузия и напусна играта, но заместникът му Норди Мукиеле също се контузи и бе заменен на полувремето.

Парижани бяха на сантиметри от гол в 38-ата минута, в която Ян Зомер излезе неразчетено, а Витиня отправи топката към празната врата. Матайс де Лихт обаче се хвърли на шпагат и я изби от голлинията.

Байерн отвърна с пробив на Алфонсо Дейвис и удар в близкия ъгъл, но Донарума отново спаси.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Домакините започнаха вихрено втората част и Ерик Максим Чупо-Мотинг пропусна да се разпише в 51-ата минута, след което тимът му поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

Само няколко минути по-късно камерунецът докосна топката в неподходящ момент и стана причина за отменен гол на Байерн. Томас Мюлер прати топката във вратата на ПСЖ, но след ВАР реферът не призна попадението.

Натискът на баварците продължи и след час игра Леон Горецка стреля опасно с глава, но не намери целта. Минута след това халфът на Байерн намери Ерик Максим Чупо-Мотинг и нападателят не сгреши за 1:0.

ПСЖ можеше да върне интригата три минути по-късно, но опасен удар с глава на Серхио Рамос бе спасен от Зомер. Малко след това и Килиан Мбапе пропусна да изравни резултата с удар отблизо.

Последваха няколко ситуации пред вратата на ПСЖ, но резервата Лирой Сане не бе достатъчно съобразителен, за да ги превърне в гол.

Десет минути преди края Серхио Рамос за пореден път бе изпуснат в наказателното поле на Байерн, но не успя да уцели вратата.

Няколко минути преди края навършващият 17 години днес Уорън Заир-Емери подаде на Мбапе на добра позиция, но защитник на Байерн го блокира.

Домакините не се притесниха от атаките на ПСЖ в края и в последната минута от редовното време вкараха втори гол (2:0). Серж Гнабри надбяга отбраната на парижани и оформи крайния резултат.

В продължението на мача попадение на Садио Мане бе отменено заради засада. Секунди след последния съдийски сигнал фен нахлу на терена и се насочи към Лионел Меси, но бързо бе повален от стюардите.

Бенфика, Челси, Байерн и Милан вече са на 1/4-финал в Шампионската лига.

Битките продължават следващата седмица с четири мача. Във вторник са срещите Порто - Интер (0:1 в първия мач) и Манчестър Сити - РБ Лайпциг (1:1), а в сряда - Реал Мадрид срещу Ливърпул (5:2) и Наполи - Айнтрахт (2:0).

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ПСЖ 2:0
1:0 Ерик Максим Чупо-Мотинг (61'), 2:0 Серж Гнабри (90')

Байерн МюнхенБАЙЕРН: 27. Ян Зомер – 44. Йосип Станишич, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис – 8. Леон Горецка, 6. Йосуа Кимих – 11. Кингсли Коман (85  7. Серж Гнабри ), 25. Томас Мюлер (85 22. Жоао Кансело) , 42. Джамал Мусиала (82  17. Садио Мане) – 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг  (68  10. Лерой Сане)
Резерви: 26. Свен Улрайх, 14. Паул Ванер, 20. Буна Сар, 23. Дейли Блинд, 38. Райън Гравенберх, 39. Матис Тел, 40. Нусаир Мазрауи, 46. Арийон Ибрахимович
Треньор: Юлиан Нагелсман

ПСЖПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 15. Данило, 4. Серхио Рамос, 5. Маркиньос  (36 26. Норди Мукиеле (46' 31. Ел Шадаил Битшиабу)  – 2. Ашраф Хакими , 17. Витиня (82  ,44. Юго Екитике) 6. Марко Верати, 8. Фабиан Руис (76 33. Уорън Заир-Емери) , 25. Нуно Мендеш (82 14. Хуан Бернат) – 30. Лионел Меси, 7. Килиан Мбапе
Резерви: 16. Серхио Рико, 90. Александър Летелие, , 18. Ренато Санчес, 28. Карлос Солер, 29. Тимоте Пембеле, 35. Ишмаел Гарби,
Треньор: Кристоф Галтие

Съдия: Даниеле Орсато (Италия)
Стадион: Алианц Арена (Мюнхен)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР