ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Байерн (Мюнхен) победи Барселона с 2:0 в двубой от група "С" на Шампионската лига и записа девети успех в 12 мача с каталунците.

Барса създаде първата добра ситуация в мача в деветата минута, но ударът на Педри бе спасен от Нойер. Завърналият се в Мюнхен след трансфера си това лято Роберт Левандовски пропусна чист гол, стреляйки над вратата от около 10- метра в 18-ата минута.

Полякът, който бе посрещнат с аплодисменти на "Алианц Арена", бе близо до попадение и минути след това, но този път Нойер се намеси при удара му с глава.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Левандовски бе в основата на още една опасност пред вратата на бившия си тим, след като подаде на Рафиня в 25-ата минута, но бразилецът стреля встрани.

Байерн постепенно взе инициативата след това и Марсел Забицер опита силен удар от воле, преминал покрай вратата.

В последните минути на първата част Барса отново бе близо до гола, но Левандовски пропиля възможността в 42-ата минута.

Барса отвърна с изстрел на Рафиня в началото на втората част, а резервата за Байерн Леон Горецка отправи опасен удар, спасен от Тер Стеген. При последвалия корнер Лукас Ернандес скочи най-високо и заби топката в мрежата за 1:0 в 51-ата минута.

Само няколко по-късно Лирой Сане проби през центъра на обраната на Барса и пусна топката покрай Тер Стеген за 2:0. Преднината на Байерн можеше да стане класическа в 61-ата минута след удар на Мусиала, преминал покрай вратата.

Минута след това Левандовски и Педри разиграха в наказателното поле на Байерн, но ударът на халфа се отби в гредата.

Леон Горецка опита опасен удар в 67-ата минута, но Кристенсен се хвърли в краката му и блокира удара.

До края нямаше сериозни голови положения, а резултатът се запази. В друга среща от групата, играна малко по-рано Интер победи Виктория Пилзен с 2:0 като гост.

В класирането води Байерн с 6 точки, Барселона и Интер са с по три преди мача помежду си в Милано на 4 октомври. Виктория Пилзен е на последно място с 0 точки.

БАЙЕРН - БАРСЕЛОНА 2:0
1:0 Лукас Ернандес (51'), 2:0 Лирой Сане (53')

Байерн МюнхенБАЙЕРН: 1. Мануел Нойер (к) – 5. Бенжамен Павар (21  40. Нусаир Мазрауи), 2. Дайо Упамекано, 21. Лукас Ернандес , 19. Алфонсо Дейвис – 6. Йосуа Кимих , 18. Марсело Забицер  (46 8. Леон Горецка) – 10. Лерой Сане  (80 39. Матис Тел) , 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала (80 38. Райън Гравенберх) – 17. Садио Мане (70 7. Серж Гнабри)
Резерви: 26. Свен Улрайх, 4. Матайс Де Лихт, 13. Ерик-Максим Чупо-Мотинг, 44. Йосип Станишич

БарселонаБАРСА: 1. Марк-Андре тер Стеген – 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 15. Андреас Кристенсен (70 24. Ерик Гарсия) , 17. Маркос Алонсо – 30. Гави (61 21. Френки де Йонг) , 5. Серхио Бускетс (к) (80 19. Франк Кесие) , 8. Педри – 22. Рафиня (61 11. Феран Торес) , 9. Роберт Левандовски, 7. Усман Дембеле (80  10. Ансу Фати)
Резерви: 26. Иняки Пеня, 36. Арнау Тенас, 2. Ектор Бейерин, 3. Жерар Пике, 14. Мемфис Депай, 18. Жорди Алба, 28. Алехандро Балде

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия